Cilt Yenileme

Tedavi yöntemi olarak birçok uygulama mevcuttur. Bunlardan bazıları;

Botoks: yüz kırışıklıklarının tedavisi uygulanan botoks tedavisi, özellikle göz kenarlarında ve kaş aralarındaki istenmeyen kaş çatma çizgilerinin ve kaz ayaklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Dolgu; yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasıyla beraber cilde dolgunluk ve hacim sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. Dolgu, Kalıcı ve yarı kalıcı olarak ayrılır. En sağlıklısı insanın kendi vücudundan alınan yağ vb. kısımların işlemden geçirilerek yine istenen bölgeye enjektesidir. Kimyasal ve sentetik dolgular sizlere zarar verebilir.

Mezoterapi: bu yöntem vitaminler, hormonlar ve bitki özlerini cildi canlandırmak ve sıkıştırmak için kullanan bir yöntemdir.


Detoks:
meyve ve sebzelerle bir nevi vücudu arındırma programıdır. Cilt yenileme detoksu ile organlarınız dinlenir ilgili bölgeler canlanır.

Scarlet S;   Mikro iğneli radyo frekans tedavisidir ve ameliyatsız yüz germe konusunda   etkili işlemlerden biridir. Kullanılan mikro iğneler cildi uyarır ve cildin kollajen üretmesi sağlanarak cilt gençleştirmesi sağlanır.

Icon Laser;  Tüm yaşlanma belirtilerine aynı anda etki edebililir. Cildin alt ve üst tabakasında kontrollü bir ısı sağlayarak yine kontrollü bir hasar yaratır ve böylelikle kollajen üretimi uyarılmış olur.  Cilt yenileme leke tedavisi ve cilt tonu düzensizlikleri için kullanılır.

PRP (kök hücre tedavisi) ; Cildi gençleştiren tedavi olarak da bilinen hastanın kendi kanındaki trombositleri ayırarak daha sonra ciltteki sorunlu bölgelere enjekte edilmesi yöntemi ile uygulanır. Hastanın kendi kanı kullanıldığından için alerjik reaksiyon görülmez ve sonuçlar her geçen gün gelişerek ilerler.

Kimyasal Peeling; farklı miktardaki kimyasal çözeltilerin cilde uygulanması şeklinde uygulanır Kimyasal Peeling ile cildin üst tabakası soyulup  alttan yeni ve tazelenmiş bir cilt oluşması için kullanılır. Bu işlem ile yeni bir cilde kavuşmak mümkündür.

Co2 Fraksiyonel Lazer; Yine bir lazer tedavisi olan Co2 fraksiyonel lazer tedavisinde lazer ışığı kullanılarak cildin üst katmanının soyulup ve cildin yenilenmesi sağlanır.

Gençlik Aşısı; Gençlik aşısı tedavisi   saf hyalüronik asit kullanarak oluşturulan program ile gerçekleştirilir. Cilde bazı aralıklarla uygulanan mikro aşılar sayesinde ciltte gençleşme sağlanmaktadır.

Dermoterapi; Bu yöntem mikro iğnelerden oluşan silindir bir alet ile ciltte mikro kanallar açılmasını sağlar.  Açılan mikro kanallar daha sonra cilt sorununa göre hazırlanan serumların cilde daha iyi yedirilmesi ile süreç hızlandırılır.

Cildiniz hassas ise kesinlikle sıcak, soğuk yıpratıcı havalarda gerekli korunma ürünlerini kullanmakla beraber düzenli olarak bakım ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Cildinizin korunması sağlıklı bir görünüm kazandıracağı gibi mevcut izlerin de azalmasını sağlayabilir.

Tedavi süresince Hastanın yüz yapısını anlaşılmasında, yapılacak olarak operasyonun belirlenmesinde, kullanılan aletlerin ve kitlerin kalitesi önemli rol oynar. Tedavilerde soyulması kızarma, yanma vb. durumlar olması normaldir. Bu konuda doktorun komutları kesin bir şekilde uygulanmalıdır.

Cildinizin üst katmanının belli araç ve kimyasallar ile soyulması tabi ki sızı ve ağrı oluşturabilir. Bunun önüne geçmek için cilt önceden hafif ilaçlarla uyuşturulabilir.

Tedavi olmak isteyen kişiye uygulanacak tedavi yöntemine, seans sayısına, uygulanacak birleşik tedavilerin sayısına ve kitlerin kalitesine göre değişmektedir.

Kesin fiyatlar olmamakla beraber genel olarak :

Co2 Lazer tedavisinin Seansları; 400 TL -2.000 TL arasında
PRP Seansları: 400 TL -750 TL arasında
Gençlik aşısı  seansları: 800-1000 TL arasında
Yüze dolgu ücretleri : 4.000 TL -7.000 TL arasında
Botoks: 750 TL-1.000 TL arasında

Buradan tüm doktor ve hastanelerin fiyatlarını belirtemesek de bu bilgilere en kısa ve güvenilir yoldan ulaşmak için info@istanbulestetikdoktorlari.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.