Dolgu

Alın, göz kenarları, çene, yanak, dudak kısacası tüm yüz bölgesinde (doktorunu onay verdiği sürece) kırışıklık, ameliyat izleri, yara izleri, akne izleri vb. Nedenlerle oluşan boşluğu doldurmak isteyen veya estetik olarak daha şık bir görünüme sahip olmak isteyen hastalar bu operasyonu olabilir.

Dolgu maddesine karşı bilinen alerjisi olan hastalar, hamileler ve bağ dokusu hastalığı olanlar kişilerde dolgu uygulaması yapılmaması tavsiye edilmekle beraber. Bu konuda son söz doktorundur.

Dolgu işleminin uygulanması da oldukça basittir. Bunun için önce uzman doktor, yüzünüzü inceleyerek, sizin talebinize göre doldurulması veya müdahale edilmesi gereken bölgeleri tespit eder. Daha sonra bu bölgeler anestezik kremle ya da çok az ölçüde ilaçlarla uyuşturulur. Ardından çok ince iğnelerle, dolgu maddesi gerektiği miktarda doku altına aktarılır ve ihtiyaç duyulan bölgeye enjeksiyon sağlanır. İşlemin ardından birkaç gün hafif bir şişlik olmakla beraber bu çok kısa süre sonra geçmektedir. İşlem tekrarlandıkça, kalıcılık artar.

Bu operasyon çok ağrılı bir süreç olmamakla beraber yapılma esnasında yüz yüzeysel ve lokal olarak uyuşturulur. Uyuşmanın etkisinin geçmesi ile beraber yanma ve ağrı hissedilse de bunlar kısa süre sonra geçmektedir.

Hastanın kendi yağ dokusu yoğunlaştırılıp yüzdeki hacim kayıplarını gidermekte kullanılabilir. Bunun dışında çok sayıda yapay (sentetik) dolgu malzemesi bulunmaktadır. Silikon ve plastik ürünleri (alloplastik materyaller) gibi kalıcı olan dolgular bazı riskleri nedeni ile fazla tercih edilmemektedir. En yaygın olarak kullanılan dolgu malzemesi, vücudumuzda hücreler arası boşluğu dolduran hyalüronik asidin sentetik olarak üretilmiş formudur. Hyalüronik asit dolguları yan etkilerinin az olması, doğal bir görünüm kazandırması ve gerektiğinde eritilmesinin mümkün olması gibi avantajları nedeni ile en çok tercih edilen dolgulardandır.

Botoks Fiyatları ortalama bir operasyon için 750 TL-1.000 TL arasında,
Dudak Dolgusu 1.000 TL-2.000 TL arasında,

Gözaltı Işık Dolgusu, 1.500 TL-2.000 TL arasında,

Yüz dolgusu ( akne izleri için) 4.000 TL -7.000 TL arası

 

Buradan tüm doktor ve hastanelerin fiyatlarını belirtemesek de bu bilgilere en kısa ve güvenilir yoldan ulaşmak için info@istanbulestetikdoktorlari.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.