Karın Germe Ameliyatı

Vücudundaki sarkmalardan dolayı rahatsız olan, kendine olan güvenini kaybeden ve eski görünümüne tekrar dönmek isteyen kişiler doktorun da onay vermesi ile bu ameliyatı olabilir.

Bu ameliyatta kasık bölgesinde, karnın alt kısmında enine bir cilt kesisi açılır. Böylece alt tabakadan ayrılan karın derisi ve alttaki yağ dokusu inceltilerek fazla doku çıkarılır. Ameliyatta ayrıca gevşemiş karın duvarı kasları birbirine dikilerek, karnın gevşekliği giderilir ve gergin bir görünüm sağlanır. Mini Karın germe ve tam karın germe olarak iki farklı operasyon bulunmaktadır.

Mini Karın Germe Operasyonunda, sarkıklık eğer kasık bölgesindeyse ve bu bölge ile sınırlıysa göbek deliği etrafına kesik açılmaz ve karnın altından açılan kesik ile ilgili işlem yapılarak gerginlik kazandırılır.

Tam karın germe ameliyatları genelde ise aşırı kilo veren kişiler ya da iki ve üzeri hamilelik geçiren kişiler için uygulanır. Bu hastalarda karın ön duvarı aşırı gevşeyip karın ön duvarı ve bel bölgesi aşırı yağlanmış ve karın cildi ciddi oranda sarkmıştır. Bu tip hastalara ameliyattan  önce bel ve karın bölgesine liposuction yapılır. Böylece ameliyat ile karın ve bel bölgesi daha kolay şekillendirilir, bel kıvrımı daha belirgin olur ve sağlıklı ve estetik bir görüntü elde edilir.

Karın germe ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Ortalama 2-4 saat süren bir operasyon olmakla beraber, hastalar ameliyattan 1 gün sonra anormal bir durum olmaması kaydıyla hastaneden taburcu edilir. Karın derisi altına sızan serumu toplamak amacıyla dren konur ve genelde taburcu olurken çıkarılır. Karın kasları sıkılaştığından hastalar ameliyat sonrası ağrı hissedebilirler. Hastanede kalma süresince verilen ilaçlar ile kolaylıkla bu ağrılar minimuma indirilir. Birkaç gün içerisinde giderek azalarak bir hafta sonunda hissedilmez. Hastalar ameliyat sonrası ortalama 3 hafta süre ile karın korsesi kullanır.

Yağ aldırma operasyonlarının fiyat aralığı genel olarak 8.000 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

Buradan tüm doktor ve hastanelerin fiyatlarını belirtemesek de bu bilgilere en kısa ve güvenilir yoldan ulaşmak için info@istanbulestetikdoktorlari.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.