Kepçe Kulak Ameliyatı

Günümüzde imkanlarında basit yöntemler çözülebilen bir bozukluktur. Doğru zamanda ve doğru teknikler kullanılarak tedavi edilir. Operasyon ciddi riskler taşımaz, basit bir estetik cerrahi operasyonu ile ortadan kaldırılan bir sorundur. Hastanın yaşı, sağlık durumu vb. etkenler de   göz önünde bulundurularak doktorun  önerisi doğrultusunda lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılır. Ameliyat genelde  40-80 dakikalık bir süreçte tamamlanır ve aynı gün taburcu olunur.

Kulak yapısına, cerrahın tekniği ve tercihine göre kulağın her iki tarafına da operasyon yapılabilir. Sonuç olarak kulak kıkırdaklarına olması gerektiği gibi şekil verilir ve kulak olması gerektiği gibi yeniden konumlandırılır. Ameliyat sonunda kulağa 1-2 hafta süre ile özel bantlar takılır.. Ameliyat esnasında uygulanan kesikler genelde  kulak arkasında kalır ve  herhangi bir iz oluşmaz. Ameliyat kesinlikle duymayı etkilemez ve kişi normal hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Narkoz altında geçen ameliyat kısa ve çok ağrılı olmayan bir süreçtir. Doktorun tavsiye ettiği şekilde ilerlemek gerekir ve çok fazla ağrı hissedilmez.

Kepçe Kulak Ameliyatlarında ortalama fiyat 3.000 TL- 5.000 TL arasındadır.

Buradan tüm doktor ve hastanelerin fiyatlarını belirtemesek de bu bilgilere en kısa ve güvenilir yoldan ulaşmak için info@istanbulestetikdoktorlari.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.