Lazer Epilasyon

Uygulamadan önce kişinin tüylerinin jilet yardımı ile kısaltılması gerekir. Bu amaç için ağda kullanılmamalıdır zira ağda kıl köklerini ekarte eder ve operasyonda kökler hedef olduğundan işlemi başarısızlığa uğratabilir. Operasyonda uygulamanın yapılacağı alandaki kıl kökleri lazer cihazı yardımıyla yakılır. Seçilecek olan lazer, kişinin ten rengine ve kıl rengine göre değişir. Hastaya göre lazerin boyunun ve şiddetinin ayarlanması işlemin başarısı için önemli koşullardandır.

Epilasyon yapılacak kişinin yapısına göre 4-6 seans arasında uygulanır. Yüz gibi küçük bölgelerde seanslar 15-20 dk sürebilir. Sırt göğüs gibi geniş bölgelerde ise 1,5-2 saat sürebilir.

Operasyon esnasında kullanılan lazer ısı yaydığı için ufak yanma/kızarmalar olabilir.

Kaşıntı oluşması çok olağan ve normaldir.

Derinin birkaç gün kırmızı renkte olması da muhtemeldir.

Lazerin ardından çok ufak ağrılar olabilir ama kısa süre sonra geçecektir.

Seansları 150-300 tl arasında değişebildiği gibi komple paketlerde de 1.000 tl-3.000 tl arasında değişim görülmektedir. Burada en büyük önem epilasyon yapılacak olan merkezin kullandığı lazer cihazlarındadır.

 

Buradan tüm doktor ve hastanelerin fiyatlarını belirtemesek de bu bilgilere en kısa ve güvenilir yoldan ulaşmak için info@istanbulestetikdoktorlari.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.