Meme Ameliyatları

Sağlığınızın ve durumunuzun ameliyata ne kadar uygun olacağını elbette doktorunuzun yaptığı test ve tetkiklerden sonra kesin olarak öğrenebilirsiniz. Ama söylemek gerekir ki ameliyattan sonra ilgili bölgelerde izler kalmaktadır. Eğer göğsünüzde ciddi bir sarkma yoksa yani gerçekleşecek olan sarkma bu az da olsa kalacak olan izlere değmeyecekse bir daha düşünmenizde fayda var.

Meme küçültme ve büyültme ameliyatları için de duyduğunuz rahatsızlığa bağlı olarak doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Ciddi bir sağlık sorununuz olmadığı sürece ameliyat olabilir, ardından çok daha düzgün ve estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Meme Büyültme Ameliyatı

Öncelikle ameliyatın hangi bölgeden girilerek yapılacağının kararlaştırılması gerekmektedir. Operasyonda 3 çeşit yöntem kullanılabilir. Meme başından girilerek, Meme alt kıvrımından girilerek, koltuk altı bölgesinden girilerek.

Meme başından girişlerde, meme ucunun kenarlarından 3-4 cm lik kesiler açılarak ilgili alana silikonun yerleştirilmesi ile yapılır. Bu yöntemlerde süt bezlerinin kesilmesi gerekir. Bu his kaybına ve emzirmede zorluklar yaşanmasına neden olabilir.

Meme Alt kıvrımından girişlerde, en çok tercih edilen bu yöntemde, memenin altında bulunan kıvrım çizgisinden 3-4 cm lik kesiler açılarak silikon içeriye konur. Süt bezleri zarar görmez ve his kaybı yaşanmaz.

Koltuk altı bölgesinden girişlerde ise, koltuk altından 3-4 cm lik kesiler açılarak buradan göğüs bölgesine kanallar açılır. Bu kanallar yardımı ile silikon ilgili bölgeye yerleştirilir.

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatında meme başından kesi açılarak veya ters T kesisi ile meme küçültme ameliyatları yapılabilir.

Meme başından girilerek yapılan operasyonlarda,
meme başındaki kahverengi çizgi kesilir ve buradan açılan kesiden fazla dokular çıkarılarak memenin küçülmesi sağlanır. Daha sonra meme başı yeniden konumlandırılarak yeniden memenin kalanı ile birleşimi sağlanır. Böylece meme küçülmüş olur.

Ters T kesisinde ise, meme başının alt noktasından aşağıya doğru ters T çizermiş gibi kesi açılır ve fazla doku buradan çıkarılır. Derinin de alınmasının ardından meme başı yeniden konumlandırılarak dikim yapılır. Böylece meme istenen orana küçültülmüş olur.

Göğüs ameliyatları genelde 2-3 saat genel anestezi altında olmaktadır. Hastalar aksi bir durum görülmedikçe aynı gün taburcu edilirler. Çok fazla ağrı olmamakla beraber oluşan ağrılar hafif ağrı kesiciler ile geçirilebilir. Tabi ki şişme ve morluklar olacaktır ama yaklaşık 1 hafta içerisinde bu morluklar ve şişmeler de geçecektir. Pansumanlar 4-6 gün içinde, dikişler ise 8-10 gün içerisinde çıkarılır ve hasta yaklaşık 5-7 gün içerisinde günlük hayatına dönebilir.

ameliyat sonrası süreç hastalarda yapılan operasyon ve uygulanan yöntemin çeşidine, hastanın kendine olan bakımına ve iyileşme sürecine göre şekil değiştirebilir. Doktor sürece dahil olup mutlaka her türlü gelişmeden bilgilendirilmelidir. Spor aktivitelerine başlamak için 1 ay geçmesi gerekir. Nihai kararı yine doktor verecektir.

2-3 ay sonunda göğüs son şeklini almış olacaktır.

Bu ameliyatta kullanılacak yöntem, ürünler, şekil vb. birçok faktör olduğu için fiyat aralıkları geniştir.

Meme küçültme ameliyatlarında fiyat 8.000 TL - 12.000 TL arasında değişmektedir.

Meme Büyültme ameliyatlarında fiyat 9.000 TL -12.000 TL arasında değişmektedir.

Buradan tüm doktor ve hastanelerin fiyatlarını belirtemesek de bu bilgilere en kısa ve güvenilir yoldan ulaşmak için info@istanbulestetikdoktorlari.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.