Mide Küçültme Ameliyatı

Mide küçültme ameliyatı, diyet, spor doktor tedavisi vb. yöntemleri denemiş ancak başarılı sonuçlar alamamış kişilere uygulanmalıdır. Ameliyattan önce mutlaka ameliyat gerektirmeyen yollar denenmelidir. Beden kitle endeksiniz 35 yukarısında olmalıdır ve en önemlisi doktorunuzun tetkik ve testlerinden ameliyat olmanıza engel bir sorununuzun olmadığı sonucu çıkmalıdır. Ciddi bir kalp yada akciğer rahatsızlığınızın olması ameliyatı olamamanıza neden olabilir.

Ameliyat genel anestezi altında olacağı için 12 saat öncesinden gıda alımı durdurulur. Hasta daha sonra bazı tetkiklerden geçirilerek son defa ameliyata uygunluğu kontrol edilir. Ameliyatta, mide çevresindeki yağlı dokulardan çeşitli yöntemlerle ayrılarak operasyona uygun hale getirilir. Daha sonra midenin içine geçici olarak bir tüp yerleştirilir. Sonrasında titanyum zımba atan cihazlarla midenin çıkış kapısına yakın bölgeden başlayarak midenin %70-%80’lik bölümü zımbalanıp kesilir. Böylece geriye ilk başta konunan tüp şeklinde ve hacminde ( 100 -150 ml ) mide oluşturulur.

Mide küçültme ameliyatı sonrasında oluşabilen en ciddi sorun midenin kalan kısmından karın boşluğuna sızma olmasıdır. Ameliyat sonrası nadiren mide darlığı görülebilir ama bu endoskopik genişletme ile kolayca tedavi edilebilir. Tam donanımlı bir hastanede, işinin ehli, tecrübeli bir doktora olacağınız operasyon, ameliyat sırası risklerini en aza indirmenizi sağlar. Güvenli bir ameliyat olursanız çok fazla bir sıkıntıyla karşılaşmamanız olasıdır.

Bu ameliyatta kullanılan aletlerin masrafı bile 6-7 bin tl civarı tutmaktadır. Bu nedenle ameliyat için çok ucuz fiyatlarla karşılaşırsanız dikkatli olmanız gerekmektedir. Ameliyat fiyatları 15.000-20.000 tl arasında değişebilmektedir.

Buradan tüm doktor ve hastanelerin fiyatlarını belirtemesek de bu bilgilere en kısa ve güvenilir yoldan ulaşmak için info@istanbulestetikdoktorlari.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.