Saç Ekimi

Kafa ve yüz bölgesindeki kıl ve saç eksikliğinden kaynaklı olarak oluşan görüntüden mutlu olmayan kişiler bu operasyona başvurabilir.

İlgili bölgeler hafif ilaçlarla uyuşturulduğu için çok fazla ağrı hissedilmez. Operasyon sonrasında da ciddi ağrıların oluşması beklenen bir durum değildir.

Öncelikle hastanın sağlık durumunun operasyona elverişli olup olmadığını kontrol etmek amacı ile ilgili doktorlar tarafından gerekli tetkikler istenir ve kontrol edilir. Hasta operasyona uygunsa saç ekimi yapılacak bölgelerin tespitinin ardından kaç adet kök ekileceği ve bu köklerin kişinin vücudunun hangi alanlarından alınacağı belirlenir.

operasyon bölgesi iyice dezenfekte edildikten sonra  hastanın belirlenen dönor bölgesi uyuşturularak buradan kökler alınır ve deriden sıyrılarak muhafaza alanına alınır.

kökler ekime hazır hale getirildikten sonra hastanın ekim yapılacak bölgesi lokal olarak uyuşturulur. Ardından ekim gerçekleştirilir. Saçların ekildiği alan, yoğunluğu, ekim yönü başarılı sonuçlar alınması için önemlidir.

İyileşme süreci doktor ve hastanın hemfikir olup seçtiği operasyon şekline göre değişir. Genelde oluşan kabuklanmalar 7-10 gün içerisinde yok olur. 2.haftanın ardından iyileşme süreci başlar. Süreç hastalara göre de değişiklik gösterir.

Fiyat aralıkları çok fazla olmakla beraber ( 40.000 tl ye bu işlemi uygulayan merkezler bulunmaktadır) ortalama fiyat aralıkları 4.000-10.000 tl arasındadır. Bazı merkezlerde 15.000 tl ye kadar çıkmaktadır.

Buradan tüm doktor ve hastanelerin fiyatlarını belirtemesek de bu bilgilere en kısa ve güvenilir yoldan ulaşmak için info@istanbulestetikdoktorlari.com adresine mail atmanız yeterli olacaktır.